Vývoj a konstrukce

Koncem roku 2005 byla dokončena nová nástrojárna. Je vybavena nejmodernějšími obráběcími stroji, většinou technologie 3D. Nástrojárna v současné době zabezpečuje výrobu nástrojů pro více než 30000 tun výkovků. Náš nástrojový park zaručuje, vedle krátké průběžné doby výroby, perfektní kontury a absolutní reprodukovatelnost.

Středisko je nedílnou součástí společnosti Moravské kovárny, a.s. Jihlava, nositel certifikce ISO/TS 16949:2009 a ISO 14001:2009. Jsme v první řadě výrobcem speciálních nástrojů pro vlastní kovárnu, která se zaměřuje na výkovky pro automobilový průmysl, stavebnictví a další výkovky do hmotnosti přibližně 20 kg. Na většinu výkovků jsou kladeny zvýšené bezpečnostní požadavky.

Nástrojárna zajišťuje konstrukci nástrojů pro tváření za tepla i za studena, dle výkresů obrobků zákazníka či 3D dat, následnou výrobu kompletního kovacího nástroje (kovací a kalibrovací zápustky, střižníky, střižnice, ...). Dále nástroje prochází kontrolou měřícího střediska, které je vybaveno moderními měřícími stroji ZEISS a MAHR, např. 3D měřící stroj ScanMax, profiloměr MarSurf XC20 nebo výškoměr DigiMar CX1. Po uvolnění následuje předání nástrojů středisku kovárna pro vykování prvních vzorků. Tyto vzorky jsou opět změřeny měřícím střediskem s možností využití speciálního softwaru pro měření obecných tvarových ploch HOLOS-NT (s možností zadání CAD dat zákazníka) a výsledky jsou spolu s výkovky předány zákazníkovi.

Naší cennou devizou je schopnost rychlého dodání nástroje (a tedy i výkovků) dle požadavků zákazníků. Pro prototypy jsme schopni předat 3D tisk navrhovaných dílů do 96 hodin od objednání.

Využíváme dlouhodobé zkušenosti s výrobou nástrojů. Stálou modernizací strojního i softwarového vybavení jsme na světové špičce nástrojáren.

Mimo výroby speciálních tvářecích nástrojů a přípravků jsme schopni pro zákazníky zajistit opracování výkovků, ale i komerční strojní výrobu. Nabízíme zkušenosti s obráběním zušlechtěných nástrojových ocelí - třískové do 68 HRC.

Výběr z našeho strojního vybavení:

Kontakty

Moravské kovárny, a.s.

Hruškové Dvory 44, CZ - 586 01 Jihlava

Telefon:

+420 567 120 111